Na pierwszy rzut oka wybór kalendarza to prosta i nieskomplikowana rzecz. Jednak, jeśli postawimy na produkt niekompatybilny z naszymi potrzebami i działaniami, szybko zrezygnujemy z jego korzystania. Co jest dużą szkodą dla naszych działań (zarówno zawodowych, jak i prywatnych), gdyż w większości przypadków kalendarze są w stanie znacząco podnieść naszą efektywność. Aby to jednak zrobić, kalendarz biurkowy 2023 powinien spełniać kilka warunków. Jakie elementy możemy do nich zaliczyć?

Dobry kalendarz i jego cechy

Aby kalendarz biurkowy spełniał swoje zadanie, powinien po pierwsze prezentować odpowiedni rozmiar i format. Najważniejsze jest to, aby produkt nie ginął wizualnie pośród innych znajdujących się na biurku. Dlatego warto zadbać o rzucający się w oczy wzór kalendarza lub kolor. Jednocześnie nie stawiajmy nigdy na rozpraszające barwy, gdyż te mogą utrudnić nam pracę czy skupienie się na wykonywaniu danej czynności. Co jeszcze? Nie mniej ważne jest i samo wnętrze. Najlepiej, gdy to dopasowane będzie do naszego poczucia stylu, co sprawi większą przyjemność z notowania. Jednak to nie kolory, ale estetyka są tu najważniejsze, a układ strony. To on decyduje o tym, czy coś będzie wystarczająco przejrzyste, czy też nie. To ważny warunek, szczególnie gdy dużo i gęsto notujemy. Co więc powinien zawierać taki kalendarz biurkowy? Jasny podział na notatki, plan dnia, ważne rzeczy do zrobienia czy miejsce na numery kontaktowe, e-maile czy adresy do ludzi, z którymi będziemy w najbliższym czasie musieli porozmawiać. Zwróć uwagę także na technikalia oraz jakość wykonania takiego kalendarza. 

Na długie lata

Nauka regularnego korzystania z kalendarza to efektywny nawyk na długie lata. Ten pomoże nam nie tylko uporządkować życie prywatne i zawodowe, ale też zwiększy nasze możliwości działania. Krótko mówiąc, będziemy w stanie wykonać więcej rzeczy w danym okresie czasu, niż wcześniej. A to dlatego, że dzięki planowaniu uda nam się zmniejszyć przestrzeń, w której po prostu cenny czas marnujemy.